Archiv: !
Základní škola a Střední škola, Most, Jana Palacha 1534
příspěvková organizace

Vánoční těšení tříd 4.A,B

Jako každý rok, i letos se těšíme na Vánoce. Abychom si čekání na stromeček, vánoční dárky, vánoční prázdniny zpříjemnili, máme ve třídě velký adventní kalendář, ze kterého si každý den rozbalujeme jeden balíček. Zde se však neukrývá žádná sladkost, ale jeden úkol (kdo vymyslí nejdelší slovo, kdo nejdál doskočí, kdo napíše nejvíc slov od jednoho písmene, zazpívá vánoční píseň,...).
Další akce, která nás posunula k Vánocům, byla 4. prosince v kinosálu školy,kde Čertice zdobily stromeček. Zde jsme se vyzpovídali ze svých hříchů, slíbili nápravu a zarecitovali báseň o Mikuláši.
V předvánočním čase se konala ve škole vánoční výstavka, které jsme se také zúčastnili a přispěli svými výrobky - kašírované zvonečky, přáníčka, zasněžené stromečky a vypichované ozdoby na větev.
V kuchyňce jsme uplatnili své kuchařské a pekařské dovednosti. Pustili jsme se do pečení košíčků s ořechovou náplní a vanilkových rohlíčků. Naše práce se nám vydařila a pečivo vypadalo velmi dobře.
Poslední školní den v tomto kalendářním roce jsme zakončili malým posezením. Z domova jsme si přinesli cukroví, p. uč. nám uvařila čaj. Zazpívali jsme si u ozdobeného stromečku koledy a rozbalili si dárky od kamarádů. Tím jsme se pěkně rozloučili.

Bc. Martina Čáková, Mgr. Ivana Žižková