Archiv: !

CANISTERAPIE

Charakteristika projektu: Pomocná terapie- pozitivní působení psa na zlepšení zdravotního stavu či postižení:
- navozuje kladné emoce, radostnou atmosféru,
- utváří a rozvíjí vztah ke zvířatům,
- rozvíjí dovednosti pro pozitivní naladění mysli – uvolnění, relaxace,
- rozvíjí smyslové vnímání – cvičí rozumové a pohybové schopnosti,
- posiluje sociální chování a sebeovládání, vnímání postižených lidí.
Přínos projektu: vede k rozvoji schopností poznávání a podporuje dovednosti týkající se duševní hygieny. Vede k rozvoji kompetence sociální a personální.


Původní canisterapie se díky úžasné terapeutce Lucce rozrostla na animoterapii. Do školního prostředí se tak kromě již známých pejsků dostalo už i prasátko, kočky a nově i králíček. Nejen děti z přípravného stupně, ale i starší žáci základní školy speciální byli z malého bílého chlupatého klubíčka přímo nadšeni.
Nejen, že se se zvířátky seznamujeme a poznáváme je, také s nimi soutěžíme a učíme se o ně pečovat. Tuto neobvyklou výuku velice oživují didaktické pomůcky a hračky, jako jsou míče, lana na přetahování, zvířecí pexesa, pistolka na granule, skládačky, knížky o zvířatech a mnoho dalších. Tady se nikdy nenudíme a už se těšíme na další setkání.
Mgr. Regina Mayerová

Naší třídu již dvakrát navštívili pejsci - Jack a Cyril. Oba předvedli, jak umí poslouchat a co všechno se naučili ve škole pro pejsky. Byli velmi přítulní a milí a tak se s nimi i bojácnější děti brzy kamarádily.
Napsala a nafotila Miluše Vondráčková

Více fotografií na záložce Fotogalerie...