Archiv: !

Projektový den na hipodromu ,, Jeden za všechny, všichni za koně ‘‘– 3.A

Nemohli jsme se dočkat 4.října, byl to totiž den, kdy jsme opět navštívili koníky na mosteckém hipodromu

Nemohli jsme se dočkat  4.října, byl to totiž den, kdy jsme opět navštívili koníky na mosteckém hipodromu, které již známe z našeho červnového výletu, který se nám moc líbil. Protože je 4. říjen zároveň Mezinárodním dnem zvířat, připravili jsme pro koníky  pamlsky - nasušili chléb, přinesli mrkev a jablíčka a v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy vytvořili obrázky a koníky z kaštanů.

         Ráno přijelo auto, které nás nejkratší cestou odvezlo na známé místo, kde jsme byli mile přivítáni paní Šárkou Smolíkovou a všemi ostatními. Po předání dárků nás čekala spousta překvapení. Učili jsme se, jak o koníky pečovat, jak a čím je krmit a v učebně jsme se dověděli spoustu

informací s touto tématikou. Všichni jsme si prakticky zkusili, jakou práci dá vyčistit box, podestlat, vymýt napáječky a nakrmit koně. Dalším překvapením byla svačinka, po které následovalo překvapení největší – jízda na 5 nádherných koních. Z nichž jedním byla Torinka, která nás povozila již na výletě. Na závěr jsme se s koníky a jejich majiteli a ošetřovateli rozloučili a společně je doprovodili do jejich výběhu.

        Zpět do školy jsme se vraceli plni dojmů a příjemných pocitů z kontaktu s těmito nádhernými zvířaty, z krásně prožitého dne a s přáním dalšího brzkého setkání.

 

Text, foto : Miluše Vondráčková