Archiv: !
Základní škola a Střední škola, Most, Jana Palacha 1534
příspěvková organizace

Exkurze SOU Jirkov

Je libo hrachová polévka či mrkvový salát?

Dne 16. 1. se vybraní žáci naší školy zúčastnili exkurze po SOU Jirkov. Po prohlídce areálu školy je čekala praktická ukázka a zkouška jejich dovedností ve cvičné kuchyňce. Žáci dostali zástěry a čepice. Společně se žáky 1. ročníku SOU Jirkov se pustili do přípravy 3-chodového menu. Uvařili výbornou hrachovou polévku s krutony, sekanou s bramborovou kaší a mrkvovým salátem a na závěr byly jako sladká tečka tvarohové koláče. Paní učitelka z SOU Jirkov naše žáky velmi pochválila. Na závěr si žáci připravované jídlo společně snědli. Po příjemné návštěvě vyrazili zpátky do školy, aby mohli vyprávět ostatním spolužákům své dojmy a zážitky.

Jana Hofferová ml.