Archiv: !
Základní škola a Střední škola, Most, Jana Palacha 1534
příspěvková organizace

TURISTICKÝ KROUŽEK VYRAZIL HLEDAT „KEŠKY“

..........a na konci výpravy nás čekalo překvapení.

Vyrazili jsme ve čtvrtek (13.3.2014) okolo druhé hodiny od školy, směr kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde nás čekal první poklad.

Na místě  jsme nejprve měli od našeho nového kamaráda Michala malou přednášku, co vůbec takový geocaching znamená. Poté jsme se seznámili s přístrojem GPS, do kterého se zadávají souřadnice, podle kterého se poklady hledají.

Vše potřebné jsme tedy věděli a vyrazili za prvním pokladem. Hledali jsme všichni poprvé a tak nám hledání chvilku trvalo, ale když už nám GPS ukazovala, že jsme na místě, ještě stále jsme neměli vyhráno.

První poklad, který jsme našli, byl totiž schovaný v koruně stromu a byl obestavený kůrou ze stromu, aby nešel vidět. Vylezli jsme tedy pro něj a přidali pár tajných věcí, tak, jako to správní geocacheři dělají a podepsali se do malého sešítku, kde jsme vypsali jména celé party a datum a čas, kdy jsme poklad našli.

Vrátili jsme ho zpátky nahoru na strom a pokračovali v hledání druhé kešky k jezeru.

Druhou kešku, protože byla moc těžká a složitá, jsme ani po úporném hledání  nenašli. Ale za to na nás čekalo malé překvapení ve formě bonbonů, brambůrek a sladkého pití. A protože bylo krásné počasí, udělali jsme si takový malý piknik.

Doufáme, že se na příštím výletu sejdeme v hojněším počtu. J

 

 

 

 

Text a foto:   Markéta Ihracká