Archiv: !

Větrníky a zase větrníky z 2A praktické školy

Asi před dvěma týdny jsme v rámci pracovních činností vyráběli, vytvářeli a zhotovovali barevné papírové větrníky.

Připravovali jsme se na neobyčejný „větrníkový den“, který se konal na podporu nemoci tzv. „slaných dětí“. Žáci z naší školy a jejich pedagogové pochopili, že tato nemoc je velmi zákeřná a nepříjemná. Nejen my, žáci  2A, jsme vytvářeli větrníky, ale i ostatní spolužáci naší školy. Ty papírové jsme měli natrénované, proto jsme zvolili jinou formu výroby a tou bylo těsto.

Během přípravy pokrmů jsme si připravili pravé domácí těsto, které jsme vyváleli a pak jen tvořili a tvořili. Nakonec jsme větrníky upekli a společné dílo se určitě povedlo. Dokonce jsme větrníky nestihli ani „přičmouhnout“.

„Větrníkový den“se nám líbil a opět se nějaké akce rádi zúčastníme.

 

Pekařští učedníci 2A střední školy se svými bedlivými dozory : asistentkou G. Rejchartovou a tř. učitelkou M. Krškovou.