Archiv: !

Školní projekt: Vítejte a ochutnávejte - PŠ2A

Pili jsme okurky a mrkve

Letos již potřetí jsme s paní učitelkou pohostili 12. června žáky ze Základní školy speciální. Připravili jsme pro ně tři netradiční pomazánky, hlavními surovinami byly pečený česnek, květák a hrášek. Upekli jsme lívanečky, na které jsme mazal námi ušlehaný pacholík. Ozdobou byly čerstvé borůvky ze zahrádky paní zástupkyně Mgr. Lenky Brunnerové. Patří jí též velký dík za pomoc při přípravě soutěží a servírování. Zdravé kokosky bez cukru a vajec byly zdravou pochoutkou. A co ty okurky a mrkve? Z těch jsme společně se třídami míchali v chutné smoothie.

Na chodbě školy se soutěžilo. Kdo nebyl zrovna v kuchyňce, tak si mohl vyzkoušet vybírání brambor ze země, vážení, loupání a krájení nebo třídění ovoce, zeleniny, ryb či pokrmů z brambor.

Letos byla velká pochvala za servírování. Jedlo se totiž až ve třídě, všechno si žáci museli sami namazat i dozdobit.

Zapotili jsme se hlavně při pečení, zapnuté jsme měli obě trouby a pekli jsme 2 hodiny kokosky a další hodinu na „palačinkovači“ lívanečky.

Líbilo se nám, jak žáci soutěžili. Byla to naše poslední akce před závěrečnými zkouškami. Kdo bude paní učitelce pomáhat příští rok? To už musí zvládnout jiní.

Napsali žáci z PŠ2A

Foto Mgr. Ivana Horňáková, Mgr. Káťa Jelínková 

Více na záložce Fotogalerie