Archiv: !

Český den proti rakovině na naší škole

23. ročník veřejné sbírky!

Ve všech krajích a okresech České republiky dne 15. května více než 14 700 dobrovolníků ve žlutých tričkách nabízelo květ měsíčku lékařského se stužkou meruňkové barvy a letáček o prevenci plicních nádorů.

Cílem této sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině, na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Do tohoto projektu se zapojila i naše škola a umožnila dvěma dobrovolníků nabízet květ měsíčku lékařského a letáčky ve školských prostorách. Celkem se na naší škole prodalo přes 80 kvítků.

Text: Jan Morávek

Foto: Mgr. Kateřina Jelínková