Archiv: !

30.3. - 3.4.2020

3.B

Milí žáci a rodiče,

před pár dny začalo jaro. Zkuste si spolu doma povědět všechno, co vás o jaru napadne. Které květiny se probouzí mezi prvními? Kteří ptáci se k nám na jaře vrací z teplých krajin? Trénujte také měsíce v roce, dny v týdnu a na papírových hodinách procvičujte hodiny.

 

pro třeťáky:

Natrénujte psaní velkých písmen S, Š, a F.  Čtěte si články z dětských časopisů a krátké pohádky. Opakujte čtení slov se slabikami dě, tě, ně a s písmenky ď, ť, ň.

V matematice procvičujte sčítání a odčítání do 20 ti s přechodem přes 10. Procvičujte rozklad čísel, porovnávání čísel a můžete zkoušet už i malou násobilku.

V němčině si podle slovníčku opakujte barvy.

 

pro druháky:

Trénujte čtení a psaní slov s dvojhláskou ou, au( houba, nesou, auto..).

V matematice procvičujte sčítání a odčítání do 10 ti, rozklad čísel a jejich porovnávání - které číslo je menší/větší. Nacvičte si do sešitu nebo na papír psaní čísla 10. 

 

Zkuste mamince spočítat, kolik máte doma oken nebo židlí. Hledejte společně doma předměty, které mají tvar trojúhelníku, čtverce, kruhu nebo obdélníku.

 

Posílám ještě inspiraci na učení online, pokud máte tu možnost, můžete procvičovat :

www.bobyho-skola.cz

www.onlinecviceni.cz

www.skolakov.eu

 

Děkuji za spolupráci

Drobná Eva

 

HV - pokud máte možnost jít na internet, zopakujte si písničku „Zvonky, zvonky ze zahradní  trávy“.  Tu budeme zpívat na konci školního roku na naší školní akademii. Těším se na vás.

 

Šašková Lenka