Archiv: !

30.3. - 3.4. 2020

9.A

 

Zdravím vás a myslím na vás. Chybíte mi. Dodržujte všechna potřebná opatření a nikam nechoďte. Noste roušky když někam musíte jít!!!

 

A když jste doma, tak bych vám doporučovala sledovat velmi zajímavé stránky  www.onlinecviceni.cz

 

 

 

Tam si najeďte na český jazyk a zopakujte si (pro 7. ročník) – podstatná jména – rod číslo, pád a vzor. Přídavná jména – druhy, vzory a skloňování.

 

Nezapomínejte na čtení.

 

Napiš charakteristiku svého spolužáka (popiš osobu).

 

Na těchto webových stránkách je i matematika. Najdi si 7. ročník a zopakujsi procenta, římské číslice ,násobení ,dělení. Z geometrie se pokus napsat vzorečky pro výpočet objemu kvádru a krychle a zkus vypočítat:

 

Kvádr: a=10cm,       b=4cm,……….c=8cm

 

Krychle: a=5cm

 

Zopakuj si také dějepisa vzpomeň si, co jsme se učili o období stalinismu, (kdo to byl Stalin, Gottwald, Milada Horáková, čemu se říkalo tatraplán atd……

 

V zeměpisu si zopakuj Afriku a s využitím internetu vyhledej hlavní města 10 státu Afriky (vyber si jakékoli státy Afriky) a namaluj i jejich vlajky.

 

Trošku si zopakuj i přírodopis a zopakuj si, jaké jsou vztahy mezi populacemi. Připomenu: konkurence, predace, parazitismus a symbióza. Co to znamená? A co znamená rovnováha v prostředí?

 

Děvčata a chlapci na týden to stačí, příští týden budu psát zase, takže očekávejte další opakovačky. Sledujte také ČT – hezký pořad UčíTelka. Pořad běží každý den. A je pro vás, žáky. Je tam i odpoledka.

 

Můžete mi i napsat jak se vám vede, jak se máte a podobně, budu se těšit.

 

Erika Bednárová

 

Chemie 9.A,B

 

Milí žáci, opakování je matka moudrosti a tak si procvičte učivo z oxidů v tomto malém testu 😊

 

 

 

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=xYx72MbQhEqSsnFi3yJY5gSct6utottGv4J8S57zyJ1UN1E1TU05VkdQS1oyR0EwTkxRVkM3MkI4SC4u