Archiv: !

6.4. - 10.4. 2020

PŠ2B

 

Z RoV si zopakujte otázky č.3. a 4., Péče o zdraví, Rodina, funkce rodiny. z PP si zopakujte otázky č.13, 14, což jsou Maso, jeho využití v kuchyni, Maso drůbeží, vystřihuj obrázky chovaných ptáků z letáků, časopisů, vystřihuj a lep recepty z masa. Z M si trénujte práci s kalkulátorem a to početní úkony odčítání desetinných čísel, denně 40 příkladů. Ze Zv Péče o nemocné, měření teploty, i nadále denně správně a pečlivě provádějte základní hygienické návyky, hlavně mytí rukou a péči o roušky. Nakreslete mi obrázek na téma Co vidím z okna? Čtěte denně alespoň 10 minut nahlas, z časopisu si vystřihněte zajímavý článek či recept, nalepte na papír a 5x si ho přečtěte nahlas. Vystřihněte z jakýchkoliv novin či časopisů 5x kruh o průměru 7cm a 5x čtverec o straně 12cm. Příště vám pošlu, co z toho složíte.  přeji všem pevné zdraví.

Německý jazyk - opakujeme učivo z minulého týdne a přidáme si názvy dnů v týdnu, měsíce a roční obdobích.  Klidně si můžeme poslechnout písně od německé skupiny Ramstein.

Informatika - chatujeme, vyhledáváme na internetu, co nás zajímá (třeba herní novinky).

Naše motto je:" I když chybí školička, k učení nám stačí chvilička!"

 

ČJ - 1. ROČNÍK + ANUDARI, PETR - PROSÍM TOTO CVIČENÍ PŘEPSAT NA PAPÍR ČI DO SEŠITU. https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=1&subject=Český%20jazyk&search1=04.+Slabiky#selid     

 

 

 

2. ROČJÍK PSANÍ VELKÝCH A MALÝCH PÍSMEN, PŘEPSANÍ NA PAPÍR ČI DO SEŠITU. VYBRAT SI ALESPOŇ 1 NEBO 2 CVIČENÍ, DLE SCHOPNOSTÍ ŽÁKŮ https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=1&subject=Český%20jazyk&search1=05.+Velk%C3%A1+a+mal%C3%A1+p%C3%ADsmena#selid

 

 

 

PŘÍRODOPIS -  1 . ROČNÍK - DÉLKA, MĚŘENÍ. ZKUSIT ZMĚŘIT SEŠIT (A4, A3), PROPISKU, ZMĚŘIT SVOJI VÝŠKU. NAKRESLIT LINKY 5 CM, 10 CM A 8 CM. 

 

 

 

2. ROČNÍK EKOLOGICKÁ HAVÁRIE (UMĚT VYSVĚTLI POJEM - POŽÁRY, POVODEŇ, ZEMĚTŘESENÍ, LAVINY - VYSVĚTLIT CO TO ZNAMENÁ). NAJÍT SI NA YOUTUBE NĚJAKÉ VIDEO. 

 

 

 

OV 1. ROČNÍK - VLÁDA A DEMOKRACIE - ZJISTIT, JAK SE JMENUJE PREZIDENT REPUBLIKY ČR. A JAK BYCHOM SE ROZHODOVALI V URČITÝCH SITUACÍCH.

 

 

 

OV 

 

2. ROČNÍK -  PRÁVA A POVINNOSTI DĚTÍ - PŘEPSAT A ODPOVĚDĚT. ZDA MÁM PRAVO NA ŽIVOT, JMÉNO A STÁTNÍ PŘÍSLUŠNOST ANO X NE

 

PRÁVO NA ZDRAVÍ A VZDĚLÁNÍ ANO X NE, PRÁVO NIČIT SI ZDRAVÍ ŠKODLIVÝMI LÁTKAMI  ANO X NE. 

 

 

 

EV - PUSTIT SI JARNÍ PÍSNIČKY, POHÁDKY

 

VV - ZKUSTE VYMYSLET, CO BYSTE SI V RÁMCI VÝTVARNÉ VÝCHOVY NAKRESLILI.

 

 

 

 

 

VŠEM ŽÁKŮM PŘEJI HEZKÉ A POKLIDNÉ VELIKONOCE. A  BUDU SE TĚŠIT, AŽ SE BRZY UVIDÍME. 

 

 

 

Jana Drážková