Archiv: !

14.4. - 17.4. 2020

2.AS

2.AS  UČIVO  13. – 17. 4.

Zdravím všechny děti i rodiče po Velikonocích! Doufám, že jste všichni zdraví, že každý den stihnete trochu učení, ale také si uděláte čas na procházku a zábavu.

S většinou z vás jsem ve spojení přes whatsapp a děkuji rodičům za spolupráci a za to, jak se doma snažíte s dětmi pracovat. Posílám opět další nápady, které můžete při učení využít.

1/ Třídění a přiřazování

Prohlédněte, co máte doma v lednici a ve spíži. Vyndejte ovoce a zeleninu. Všechno, co vyndáte, si pojmenujte a rozdělte na 2 hromádky – zvlášť ovoce, zvlášť zeleninu, ideálně víc kusů od každého druhu, např. 3 citrony, 4 jablka, 2 cibule, 1 okurka, 5 brambor, 3 mrkve….

2/ Počítání, poznávání číslic

Po rozdělení si můžete k různým druhům ovoce a zeleniny přidat cedulky s čísly podle počtu, např. k hromádce 4 jablek si po spočítání kusů přiřadíte číslici 4.

3/ Čtení, poznávání písmen

Napište velkým tiskacím písmem na kousky papíru názvy ovoce a zeleniny, dětem vždy slovo přečtěte a ať cedulku přiřadí ke správnému ovoci, či zelenině.

Opět můžete hledat známá písmena.

4/ Psaní

Kdo zvládne, podle vaší předlohy opíše název některého ovoce, zeleniny, nebo zkusí trénovat své jméno, nebo alespoň kolečka, čárky, vlnovky…

5/ Pracovní činnosti

Udělejte společně zeleninovou oblohu k obědu, zeleninový salát, ovocnou svačinku pro zbytek rodiny, děti vám jistě rády pomohou.

Na whatsapp zašlu fotografii, která vám může sloužit jako předloha k učení. Vy pak můžete cokoliv při práci zdokumentovat a fotečku mi poslat. Děkuji.

Držím palce a moc na vás myslím!

                                                             L. F.