Archiv: !

14.4. - 17.4. 2020

PŠ2B

PŠ2B - úkoly pro studenty.

Z RoV si zopakujte otázku 4. Rodina, funkce rodiny, neboť je obsáhlejší. Z PP si zopakujte otázku č.15 Masa studenokrevných živočichů, využití v kuchyni, vystřihujte obrázky ryb a recepty - z letáků, časopisů. Z M si trénujte práci s kalkulátorem- násobení desetinných čísel, denně 40 příkladů, sčítání a odčítání podle svých schopností - 20 příkladů denně. Ze Zv životospráva, střídání aktivity a pasivního odpočinku, i nadále denně správně a pečlivě provádějte základní hygienické návyky, hlavně mytí rukou a péči o roušky. Nakreslete mi obrázek na téma Kde si přeju být? Čtěte denně alespoň 10 minut nahlas, předčítejte rodičům, mladším sourozencům.

Po domluvě si lze ve škole vyzvednout pracovní listy.

 přeji všem pevné zdraví.

 

Milí studentíci a studentky, je to konečně tady a máme před sebou toužebně očekávané velikonoční prázdniny. Je třeba se na ně připravit. Pokud se Vám povede elektronické Velikonoční pozdravení, nebo fotečka s Velikonočním zajíčkem, nebo jinou Velikonoční tématikou a zašlete jí do školičky. Můžete uplést pomlázku nebo košík, třeba vyrobit kraslice. A protože pevně věřím, že se blíží doba Vašeho návratu do školních lavic, tak tuto dobrovolnou aktivitu určitě vyhodnotíme a i odměníme. Mnozí z Vás se připravují na závěrečné zkoušky a nezapomeňte, že k dobré přípravě patří i dobrý odpočinek a tak si v klidu vychutnejte nastávající svátky.

 

Německy jazyk

 

– umíme toho již dosti a tak si vše zopakujeme, barvy, pozdravy, zvířátka, ovoce-zeleninu, otázky –kde to je, co to je, kdo to je, představení se, kde bydlíš.

 

A můžeme si zahrát na obchod. Zapojíme celou rodinu. Znáte to – když si všichni hrají, nikdo nezlobí.

 

Veselé Velikonoce Vám přeji!   Mgr. Balvín

 

ČESKÝ JAZYK

ČTENÍ - DLE SCHOPNOSTÍ ŽÁKŮ. NAUČIT SE BÁSNIČKU DLE SCHOPNOSTÍ ŽÁKŮ:

KDE SE TU TAK RYCHLE VZALO?

ZČISTAJASNA JE TU JARO!

JEŠTĚ VČERA SNÍH BYL VŠUDE, 

DNES UŽ SLUNCE PLÁIT BUDE. 

 

PŘÍRODOPIS

1.      ROČNÍK POHYB A KLID TĚLES - POHYB A KLID TĚLES - VYSVĚTLIT SI POJEM CO JE POHYB (KDY JE MOŽNÉ NĚJAKÝ POHYB VYKONÁVAT) A CO ZNAMENÁ POJEM KLID (JESTLI AUTO VŮČI STROMŮM JE V POHYBU, ZDA PES ALÍK, KTERÝ JEDE VE VLAKU JE V KLIDU NEBO V POHYBU VŮČI STROMŮM, KOLEM KTERÝCH JEDE).

2.      ROČNÍK EKOLOGICKÉ KATASTROFY - VYPSAT CO NÁS VŠECHNO OHROŽUJE: CUKR, SŮL, HOŘLAVINA, PÁREK V ROHLÍKU, VÝBUŠNINA, LIMONÁDA, ŽÍRAVINA. CO UDĚLAT PŘI HAVÁRII V CHEMICKÉM PRŮMYSLU: PŮJDEŠ HODNĚ BLÍZKO, ABYS DOBŘE VIDĚL, UTEČU DALEKO, BUDEŠ SI CHRÁNIT OČI.

 

OBČANSKÁ VÝCHOVA

  1. ROČNÍK KRÁLOVSTVÍ NEBO REPUBLIKA - KDE A KDY VLÁDL KRÁL A ZKUSIT NAMALOVAT, JAK SI PŘEDSTAVUJETE KRÁLE. ZDA U NÁS VLÁDNE PREZIDENT NEBO KRÁL. A VĚDĚT, JAK SE JMENUJE. 

2. ROČNÍK PRÁVA A POVINNOSTI OBČANŮ - JAK SE MÁME CHOVAT V DANÉ SITUACI, NA CO MÁME PRÁVO A CO JE NAŠE POVINNOST (ZDA MÁM PRÁVO CHODIT NAKUPOVAT, ZDA MOHU ŘÍCI SLUŠNĚ SVŮJ NÁZORY, ZDA SE MOHU VOLNĚ POHYBOVAT. 

 

Přeji hezké velikonoční svátky, hlavně plné klidu a pohody. 

Jana Drážková