Archiv: !

Zábavná chemie 2023

Slavnostní předání cen

V lednu se zapojili žáci naší speciální školy se svými učiteli do výtvarné soutěže „Zábavná chemie“, kterou pořádala Nadace Orlen Unipetrol. Velkým překvapením bylo, že první dvě vítězná místa obsadily právě třídy naší školy. První místo získala třída 5. BS se svou „Raketou“ a druhé místo obsadila 7. AS s výtvarným dílem „Rafinérie“.

V pátek 23. 6. jsme byli pozváni do Radničního parku v Mostě na slavnostní dopoledne s vědou. Zde proběhlo vyhlášení vítězů a předání darů. Poté jsme měli možnost shlédnout parádní show s chemickými pokusy, výbuchy a ohni. Další pokusy si mohli žáci sami vyzkoušet pod vedením mladých chemiků. Dopoledne se velmi vydařilo a my si odnášíme výhru, kterou si naše třídy užijí hned v září.

Foto a text: Mgr. Regina Muchnová