Výstava Království bylin a včel
6. AS na zámku Valdštejnů v Litvínově
V pátek 20. 6. jsme se opět vypravili do Litvínova, tentokrát do Království bylin a včel. Cestu tramvají jsme již znali, ale na zámku Valdštejnů jsme byli poprvé. Přivítala nás moc milá paní průvodkyně a na úvod nám pustila krátký animovaný film o životě včel. Potom se děti seznámily s některými bylinkami, které jsou prospěšné pro náš organismus a pak zavítaly do ,,úlu“. Tady se dozvěděly, jak to v úlu vypadá a jaké jsou druhy včel. Královnu a trubce znají asi všichni, ale včelky dělnice jsou např. strážkyně, stavitelky, krmičky, sběračky a čističky. Jejich činnosti si děti mohly vyzkoušet a nakonec objevily i královnu! Za odměnu pak dostaly výborný bylinkový čaj, samozřejmě oslazený medem. Velice krásná výstava!
Text a foto: PaedDr. Iva Gregorová













