Žáci z 3.AS a 5.AS se pustili do pečení
Sladká svačinka
Dostali jsme jablíčka v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, ochutnávali jsme je a také přemýšleli, jakou dobrotu si z nich upéct.
Chtěli jsme si totiž připravit sladkou svačinku.
A vyhrál to jablečný závin. Nejprve bylo potřeba oloupat a nastrouhat jablíčka, pak jsme rozváleli těsto a jablíčka na těsto pěkně naskládali. Poté jsme vše osladili a závin zabalili. To nám dělalo zpočátku trošku problém, ale nakonec se nám to moc povedlo. A že to byla velká dobrota, tak o tom svědčí plná bříška a prázdné talíře.
Foto a text: Mgr. Věra Tučková






