Archiv: !
Základní škola a Střední škola, Most, Jana Palacha 1534
příspěvková organizace

Projektový den- exkurze u hasičů

Žáci speciálních tříd naší školy měli možnost navštívit místní hasičský záchranný sbor.

Žáci speciálních tříd naší školy měli možnost navštívit místní hasičský záchranný sbor a seznámit se se zajímavou, ale často velmi náročnou prací hasičů, dále s technikou, vybavením apod. Během prohlídky si žáci mohli vyzkoušet hasičskou výstroj, smotat hadice, posedět a spustit majáky v hasičských autech. Zažili také cvičný poplach. Pro většinu žáků to byla podívaná nevšední, velmi zajímavá a inspirativní, protože hned několik z nich projevilo přání stát se hasičem. Přestože nás čekala velmi náročná cesta z Velebudic zpět do školy, prožili jsme opravdu pěkné dopoledne.

Napsala: Bc. Věra Tučková

Foto: Mgr. Lenka jelínková