Archiv: !
Základní škola a Střední škola, Most, Jana Palacha 1534
příspěvková organizace

Ostatní

Planetárium
Dne 3. 10. navštívila část žáků ZŠ speciální mostecké planetárium. Na programu byla "Astronomická pohádka". Ačkoliv měly naše paní učitelky velký problém s přesunem vozíčkářů do prostor kopule (asi 30 schodů musely p.učitelky a asistentky vynést děti i s vozíky a prokázat tak značnou fyzickou zdatnost), akce stála za to. Děti poznaly trochu jinak Slunce, Měsíc, hvězdy, planety a některá souhvězdí formou pohádek o Rákosníčkovi.

Návštěva Planetária se všem moc líbila, neboť byla přiblížena dětem poutavou a přístupnou formou s mnoha názornými pomůckami. Doporučujeme všem!


Minifarma
5.10. vyjela téměř celá ZŠS a oba ročníky PrŠ na minifarmu na Dlouhou Louku u Oseka. Toto prostředí je nám známé, byli jsme tam již několikrát. Děti i paní učitelky se už velice těšily, starost nám dělalo trochu počasí, ale jako vždy jsme měli štěstí, poslední déšť se přihnal před naším příjezdem a během dopoledne se ukázalo dokonce sluníčko. Samozřejmě, že jsme nepřijeli s prázdnou, přivezli jsme několik tašek tvrdého pečiva a jablíčka. Na farmě nás přivítala paní Lucie Gärtnerová a paní Jana Hanko a milá zvířátka - ,,náš“ pejsek Kendy z canisterapie, kozy, ovce, prasátko, morčátka, králíčci a nový přírůstek – poník Kačenka. Děti si zvířátka hladily, běhaly s nimi po louce, krmily je. Pak většina z nás poprvé viděla, jak se dojí koza a odvážné paní učitelky i děti si dojení zkusily také. Některé paní učitelky neodolaly čerstvě nadojenému mléku. Chutnalo prý výborně! Mezitím se rozhořel oheň a děti si s nadšením opekly vuřty a s chutí se do nich pustily. Pak si ještě s paní Lucií zahrály na schovávanou a na honěnou a nastal čas loučení. Do školy jsme dorazili v pořádku, jenom pěkně ,,vyuzení“.


Posezení s občerstvením - 3.10.2007
Posezení v jídelně školy zorganizovala p.uč.Růžena Fesslová pro žáky z 9.tříd jako poděkování za překrásné vystoupení na školní akademii v červnu 2007, které jí žáci připravili jako dárek k odchodu do důchodu.
Foto zajistil Jaroslav Šírek z 9.A, o hudební produkci pečovala Jana Kohoutová z 9.B


Přednáška: Sex, AIDS a vztahy - 31.10.2007
Přednášející: Pavel Pabián
Přednášku zajistila : Alena Niklová

Přednáška byla velmi zajímavá. Žáci byli vyzýváni ke spolupráci,aby se sami aktivně podíleli na průběhu přednášky . Byly předváděny mulitmediální ukázky ze skutečného života. Neformální přístup a přirozená autorita lektora- muže vedla k zájmu o vyprávění.

Doporučejeme spolupráci!


ČERTICE ZDOBÍ VÁNOČNÍ STROMEK
V předvánočním čase probíhá na naší škole každoročně akce, na kterou se těší žáci ZŠ speciální a I.stupeň ZŠ praktické, a to Čertice zdobí vánoční stromek.
Třídní učitelé ve spolupráci s rodiči připraví pro své děti, tzv. Listinu hříchů a pamlsek, který děti dostanou po slibu Čerticím, že své „hříchy“ napraví.
Akci zorganizovala Mgr. Dáša Kubíková se svými „deváťáky a ve spolupráci s p.uč. Mgr. Káťou Jelínkovou


KRUŠNOHORSKÝ BETLÉM
Navštívili jsme v hale VŠFS Krušnohorský Betlém,který vznikl díky ZŠ a MŠ z Mostu. I žáci naší školy přispěli několika postavičkami. Původní myšlenka je taková, že Betlém se rozroste každým rokem o nové figurky.


Olympiáda 1.a 2.tříd
Hodiny tělesné výchovy zpestřily svým žákům paní učitelky Mgr.Ivana Žižková, Mgr. Jana Hofferová a Bc. Martina Čáková se svými asistentkami Lenkou Plachou a Lindou Šlégelovou.
Sportovní olympiáda měla své slavnostní zahájení,plnění disciplín a samozřejmě slavnostní ukončení s diplomy, drobnými cenami a medailí.