Archiv: !

Projekt Ovoce a zelenina do škol v naší škole

Zeleniny a ovoce není nikdy dost.

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Naše škola je do tohoto projektu zapojena mnoho let. Ovoce a ovocné produkty do naší školy dodává OZ BRÁZDA s.r.o. Právě tato společnost připravila pro žáky základní školy speciální a žáky 1. - 5. ročníků základní školy praktické aktivní dopolední hry. Žáci si hravou formou zopakovali co je zelenina a co ovoce, jak má vypadat zdravý jídelníček a nakonec si složili zeleninovo-ovocné puzzle.

 

Text a foto: Mgr. Erika Bednárová