Archiv: !

Živá zahrada - Vánoce 2017

…aneb „Na ptáky jsme krátký…“ Kdo? My z 6. B.

V rámci projektu Živá zahrada jsme se vydali pozorovat ptactvo na naší školní zahradě.  Předcházela tomu důkladná příprava, kdy jsme si v počítačové učebně přečetli všechny pokyny k projektu, vytiskli jsme si mapovací kartu a všechny možné ptáčky jsme si vyhledali, prohlédli, vytiskli a vzali pro jistotu s sebou na pozorování.  Byli jsme z části úspěšní, na zahradě jsme zahlédli kosa, sýkorky, holuby i hrdličku. Chtěli jsme si všechny pozorovanéptáčkyvyfotit, ale to se nám nepovedlo, jak rychle přiletěli, tak i odletěli. Pozorování jsme zakončili tím, že jsme na větve zavěsili  lojové koule pro ptáčky a těšíme se, že budeme pozorovat, jak jim chutná i z oken naší třídy.  

 

Text a foto: Mgr. Petra Schützová