Archiv:

Skřítek Eda a kamarádi z lesa

aneb cesta za pokladem, na kterou se vydali žáci 3. B a 2. A.

Sluníčko, už vycházelo každé ráno dříve a jeho paprsky chytaly tu velkou letní sílu. Skřítek Eda se těšil na prázdniny skoro, no skoro jako děti. A v lese tam se toho dělo.

Skřítek Eda pobíhal od rána jako pomatený, nevěděl, kde má kabátek, čepičku ani boty. A to měl každou chvíli vyjít na cestu pro poklad.

Zvířátka by mu určitě pomohla, ale tentokrát byl všude zmatek. Zvířátka jakoby se vzbudila v jiném světě. Veverka neuměla podělit veverčata, v zaječí noře hádka: „Kdo doskočí dál?“ U medvědů, jakoby zapomněli, že jsou vševědi. A co teprve moudrá sova, ta z toho nebyla vůbec moudrá. Srnky nemohly najít cestu ke krmelci a jezevec ten si popletl léto s podzimem a chystal jezevčata k zimnímu spánku. Pomůžeš Edovi najít ztracené věci a zvířátkům vyřešit úkoly?

Tak zněl motivační příběh a žáci se mohli vydat na cestu za pokladem, která byla vyznačena barevnými fáborky na naší školní zahradě. Postupně plnili úkoly, které se nacházely v blízkosti fáborků. Za splnění úkolu obdrželi obrázek skřítka Edy. Pár kroků od posledního úkolu byl ukrytý poklad, který společně hledali ti, kterým se podařilo splnit všechny úkoly. Nakonec se o poklad spravedlivě rozdělili a navíc všichni obdrželi krásné diplomy. :-)

Na přípravě venkovní „pokladovky“ se velkým dílem podílely studentky 3. ročníku VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most Karolínka a Eliška, které na naší škole vykonávají praxi. Všichni si venkovní akci velmi užili.

 

Text: Mgr. Dagmar Křížová

Foto: Mgr. Karolína Cibuzarová     

Sluníčko, už vycházelo každé ráno dříve a jeho paprsky chytaly tu velkou letní sílu. Skřítek Eda se těšil na prázdniny skoro, no skoro jako děti. A v lese tam se toho dělo.

Skřítek Eda pobíhal od rána jako pomatený, nevěděl, kde má kabátek, čepičku ani boty. A to měl každou chvíli vyjít na cestu pro poklad.

Zvířátka by mu určitě pomohla, ale tentokrát byl všude zmatek. Zvířátka jakoby se vzbudila v jiném světě. Veverka neuměla podělit veverčata, v zaječí noře hádka: „Kdo doskočí dál?“ U medvědů, jakoby zapomněli, že jsou vševědi. A co teprve moudrá sova, ta z toho nebyla vůbec moudrá. Srnky nemohly najít cestu ke krmelci a jezevec ten si popletl léto s podzimem a chystal jezevčata k zimnímu spánku. Pomůžeš Edovi najít ztracené věci a zvířátkům vyřešit úkoly?

Tak zněl motivační příběh a žáci se mohli vydat na cestu za pokladem, která byla vyznačena barevnými fáborky na naší školní zahradě. Postupně plnili úkoly, které se nacházely v blízkosti fáborků. Za splnění úkolu obdrželi obrázek skřítka Edy. Pár kroků od posledního úkolu byl ukrytý poklad, který společně hledali ti, kterým se podařilo splnit všechny úkoly. Nakonec se o poklad spravedlivě rozdělili a navíc všichni obdrželi krásné diplomy. :-)

Na přípravě venkovní „pokladovky“ se velkým dílem podílely studentky 3. ročníku VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most Karolínka a Eliška, které na naší škole vykonávají praxi. Všichni si venkovní akci velmi užili.

 

Text: Mgr. Dagmar Křížová

Foto: Mgr. Karolína Cibuzarová